Bebek ve Çocuklar İçin Yataklar

Bebek ve Çocuklar İçin Yataklar

Bebekler ve çocukar için yatak seçim kriterleri ne olmalı, bebeğinize yada çocuğunuza uygun yatak nasıl seilmeli nereden alınmalı gibi sorularınıza kesin cevapları makalemizde bulabilirsiniz.

Uyku, çocuğun sağlığı ve refahı için gereklidir. Birçok çalışma, yeterli uykunun hafızayı, bağışıklık sisteminin yanıt verebilirliğini ve hatta okul performansını etkilediğini bulmuştur. Bebeğiniz, yürümeye başlayan çocuğunuz veya çocuğunuz için en iyi yatağı satın alırken, malzemenin kalitesini, yatak tipi ve sıkılık seviyesi ile birlikte düşünün. İdeal olarak, çocuğunuzun birkaç yıl boyunca büyüyebileceği bir yatak satın almak isteyeceksiniz. Alışveriş yolculuğunuzda size yardımcı olması için aşağıdaki çocuk yatağı alıcı kılavuzumuzu kullanın.

Bir çocuk için bir yatak nasıl seçilir
    1. Doğru boyutu seçin
Hangi beden yatağını satın alacağınızı seçmek, çocuğunuzun yaşına, bedenine ve çocuğunuzun yatağını ne kadar süreyle kullanmayı planladığınıza bağlı olarak değşecektir.

Beşik yatağı ölçümleri: 70 cm X 130cm
İkiz yatak ölçümleri: 90 cm X 190cm
İkiz XL yatak ölçümleri: 90 cm X 200cm
Tam yatak ölçüleri: 135cm X 190cm

Bebek ve Beşik yatakları
Yeni bebeğiniz için bir yatak satın alıyorsanız, beşiğinizi hazır bulundurmanız gerekir. Beşik yatakları minimum boyuta sahiptir, ancak bazen değişiklik gösterebilir, bu nedenle bir yatak için alışveriş yaparken beşiğinizin boyutlarının da kullanışlı olmasını istersiniz.

Yürüme Çağındaki Çocuklar İçin Yataklar
Yürümeye başlayan yataklar çocuğunuzun beşikten bir “büyük çocuk” yatağına geçişine yardımcı olabilir. Bir yürümeye başlayan çocuk yatağında, çocuğunuzun yataktan çıkmasını önlemek için düşük bir korkuluk veya kısmi korkuluk bulunur. Bebek yatakları, gece boyunca çocuğunuzun güvenliği hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak her zaman gerekli değildir. Bazı ebeveynler yürümeye başlayan çocuklar için standart bir ikiz yatak için düz gitmeyi tercih ederler.

Çocuk yatakları
Bir çocuk için yatak satın alıyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. İkiz yatak, küçük bir çocuk için en yaygın yatak boyutudur, ancak bazı ebeveynler “büyümek için bir oda” zihniyeti benimseyebilir ve çocuğun genç yaşlarında da rahat edebileceği tam boyda bir yatak satın alabilir. İkiz XL yataklar da mevcuttur ve ekstra uzunluk sağlar.

    2. Bir bütçe belirleyin
İhtiyacınız olan yatak için ne kadar harcama yapabileceğinizi bilmek, aramanızı daraltmanıza yardımcı olacaktır. Kaliteli bir ikiz yatak 250 ila 1500 Lira ve daha yüksek bir fiyata mal olabilir, ancak ortalama iç yaylı yatakların çoğu 300-500 Lira arasında gelirken, bir hafızalı yatak sizi biraz daha zorlayabilir.

Mevcut olan en ucuz yatağı almak cazip gelse de, paranız çocuğunuzun büyüyebileceği kaliteli bir yatak satın almak için harcanacaktır. İyi bir yatak 10 yıl veya daha fazla dayanabilir, yani küçük bir çocuk için doğru yatağı satın alırsanız, genç yaşlarına kadar kullanabilir. Daha fazla para ödemek, uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir ve birkaç yılda yeni bir ucuz yatak satın almanın sıkıntısından kurtarabilir.

    3. Yatak türünü seçin
Aradığınız, yatağın boyutu ve ne kadar harcamak istediğinizi öğrendikten sonra, çocuğunuz için hangi yatağın en iyi olacağını düşüneceksiniz. Burada üç ana seçeneğiniz var: Yaylı, sünger ve hibrit. Bu yatakların her biri, satın almadan önce anlamak isteyeceğiniz artıları ve eksileri ile birlikte gelir.

Yaylı Yataklar: Yaylı yataklar her yaş grubu için popüler bir seçimdir. Yaylı Yataklar ortalama olarak diğer tiplerden daha uzun bir ömre sahiptir. Çoğu uyku stili için daha sağlam ve destekleyici olma eğilimindedirler.
Sünger Yataklar: Hafızalı sünger modaya uygun, ancak çok küçük çocuklar (bebekler ve küçük çocuklar) için önerilmez. Bununla birlikte, daha büyük bir çocuk, özellikle yan tarafı üzerine uyuyanlar, bellek köpüğünün uyarlanabilir doğasının tadını çıkarabilir. Hafızalı sünger yatakların gazsız olduğu bilindiğinden, ilk birkaç haftalık kullanımda güçlü bir kokuya neden olabileceğini unutmayın. Gaz tahliyesi zararlı olmamakla birlikte, koku uykuya zarar verebilir. İyi havalandırma ve hava akışına sahip bir oda, kokunun daha hızlı dağılmasına yardımcı olacaktır. Bir sünger yatağı tercih ederseniz, yatakların bilindiği basınç tahliye ve rahatlığına ek olarak yeterli destek ve hizalamaya odaklanan bir yatak aradığınızdan emin olun.
Hibrit Yataklar: Hibrit bir yatak, iç köpüklü bir şiltenin rahat sünger hissi ile sağlam bir destek arayan bir ebeveyn için iyi bir seçim olabilir.
Organik Yataklar: Bazı yataklar, özellikle sünger ve hibrid modeller, “organik materyaller” üzerine odaklanabilir. Organik bir yatak kimyasal madde içermeyen, hipoalerjenik, aleve dayanıklı ve / veya biyolojik olarak parçalanabilir olabilir. Organik beşik yataklar, bebekler için daha güvenli oldukları için şiddetle tavsiye edilir. Bir yatak ararken, malzemelerinin bütünlüğüne ve yapısına odaklanılır ve asla zaman kaybı değildir.


    4. Doğru sertlik seviyesini belirleyin
Yatak sertliği bebekler ve küçük çocuklar için özellikle önemli bir husustur. Güvenlik ve uygun gelişim için 18 aylıktan küçük çocuklar için sağlam bir yatak önerilir. Çocuğunuz birkaç yaşındayken, tıpkı yetişkinler için olduğu gibi gerçekten kişisel bir tercih meselesi haline gelir. Sağlam bir yatak, uygun destek için tek seçenek değildir. Omurga desteği ve sert bir yatakla aynı hizalama için iyi bir peluş yatak tasarlanacaktır. Çocuğunuzun bir mağaza veya showroom'da birkaç farklı yatak tipine yatmasına ve en rahat bulduklarını anlamasına izin verin.

    5. dayanıklı olduğundan emin olun
Çocuklar yatağa atlamaktan gece atıştırmalıklarına kadar, yatakları yetişkinlere göre daha fazla kullanırlar ve bu yatağı zorlar.

Çoğu yatak iç yay, sünger ve hibrid çeşitleri de dahil olmak üzere yaklaşık 10 yıl dayanacaktır, ancak yatağınızın toplam ömrü kullanılan malzemelere bağlı olarak değişir.

Yüksek kaliteli kalın sünger veya sarılmış çelik bonel yaylı yatak arayın veya ortalama yatakntan birkaç yıl daha fazla uzun ömür sürdüğü söylenen bir lateks yatak veya lateks katmanlı bir yatak kullanmayı düşünün. Yatağın çevrilmesi ve döndürülmesi de eşit şekilde aşınmasına yardımcı olacaktır. Yüksek kaliteli bir yatağa yatırım yapmak ve bir yatak koruyucusu satın almak (özellikle yatak ıslatma bir endişe ise), çocuğunuzun yatağının ömrünü uzatmak için çok faydalı olacaktır.

Beşik yatağında ne aramalı?
Beşik yatağı arayan yeni ebeveynlerin, seçimlerini yaparken güvenlik ve konfor hakkında düşünmeleri gerekir. Yatağınızı satın almadan önce beşiğinizi satın alacaksınız sonrasında tam olarak hangi boyutta yatağa ihtiyacınız olduğunu bileceksiniz. Özellikle alacağınız yatak bebekler için yapılmış bir yatak olmalıdır. En iyi beşik yatağı sağlam olmalı ve beşiğe tam oturmalıdır. Çok yumuşak bir yatak çocuğunuzun yatağa daha derin gömülmesine sebep olabilir, bu da bebeklerde boğulma riskini meydana getirir ve ani bebek ölüm sendromu riskini artırır.

Bebeğinizin yatakta yeterli havalandırmaya ihtiyacı olacaktır, bu nedenle yatakta hangi malzemelerin kullanıldığını bildiğinizden emin olun. Organik beşik yatakları olağanüstü bir seçenektir çünkü doğal lifler ve malzemeler yenidoğanlarda daha sağlıklıdır. Organik beşik yataklar biraz daha pahalı olabilir, ancak bebeğinizin bazen yatak üretimi için kullanılan zararlı toksinlere ve kimyasallara maruz kalmadığı için huzurlu olacaksınız.

Finansal olarak sizi ne kadar rahatlatırsa rahatlatsın, kullanılmış bir yatak almayın. Kullanılmış bir yatakta ne tür küf ve bakterilerin büyüyebileceğini asla bilemezsiniz. En son güvenlik standartlarını karşılayan ve bebekler için güvenli olan bir yatak seçin.

Eğer böyle bir yatağı bulmakta zorlanıyorsanız, ÖZEL SİPARİŞ sayfamızı kullanarak nasıl bir yatağa ihtiyacınız olduğunu bize açık bir şekilde iletin. sayfamızda bulunan form sayesinde yatak eni, boyu gibi kriterleri bize tam olarak bildirebilirsiniz. İhtiyacınız olan yatak için üretim standartlarımız çerçevesinde fiyatlandırma yapıldıktan sonra size teslimat tarihi ve fiyatı hakkında hemen geri dönüş yaparız. Lütfen bu sayfayı kullandığınızda vermiş olduğunuz bilgilerin tam ve eksiksiz olduğuna emin olun.

Evyat Yatak olarak sizin bütün yatak ihtiyaçlarınızı en uygun ve ekonomik şekilde hazırlayacağımızdan emin olun.