Latex Yatağın Özellikleri

Latex Yatağın Özellikleri

Bu yazımızda sizlere Latex yatakların özelliklerinden, sizin daha doğru bir yatak seçimi yapabilmeniz için avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. 

Aktif bir gün, serin ve huzurlu bir geceyi hak eder. Lateks, vücudunuzdan daha hızlı ısı göndererek daha uzun süre daha iyi uyumanızı sağlar.

Önemli özelliklerinden birisi latex'in doğal kauçuktan yapılmasından ve  gözenekli yapısı sayesinde havadaki nemi emerek daha rahat bir uyku konforu sağlamasıdır. ayrıca Latek Visco gibi üzerine binen ağırlığa göre şekil almadığı için vücudu daha iyi destekler. Buda uyku konforunu artırarak daha iyi bir uyku çekmenizi sağlar. Her yaştan insanın kullanımına uygundur. Havadaki nemi çekmesi sayesinde koku ve mantar oluşumunu da engeller böylece doğal bir hijyenik ortam sunar. Tabiki en büyük avantajlarından biri çok dayanıklı olmasıdır. kolay bozulmaz uzun ömürlüdür. İlk başta fiyat olarak biraz pahalı gibi görünse dahi sizleri uzun süre idare edecek bir ürün sahibi yaparak fazla masraftan kurtararak kendini fazlasıyla telafi eder. Başka bir önemli özelliği ise içerisinde yay bulundurmamasıdır. Bu sayede uyku esnasında eşinizden kaynaklanan sarsıntıları hissetmezsiniz. 

Lateks Performansı:
Lateks neden daha iyi performans gösteriyor? Lateks sünger hem dayanıklı konfor hem de hızlı tepki veren şekillendirme için en iyisidir. Köpük ve Yayların içindeki sünger yaya benzer esnekliğini hafızasına alır ve yaya benzer bir yastıklama hissi verir.

 Evyat ™ üretimi Latex Yataklar daha iyi vücut, kas-iskelet rahatlaması sağlamak için dikkatlice kalibre edilmiştir. Çünkü Latex yataklar tek bir katmandan oluşmaz. Bir kaç katman sünger ve kumaş barındırır. Sağlıklı bir uyku için sünger kalınlıklarının ve ara malzemelerinin dikkatli bir biçimde seçilmiş olması gerekmektedir.