Ortopedik Yataklar

Ortopedik Yataklar

Ortopedik yataklar sizin için tıbbi olarak ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tasarlamış özel yataklarıdır. Peki nasıl szie uygun bir yatak seçebilirsiniz? Gelin buna birlikte bakalım.

Bir ortopedik yatak seçerken en önemli hususlardan birisi sizin kilonuz, uyuma şekliniz, rahatsızlığınızdır. rneğin yüzü koyun uyuyan birisi için visco yataklar pek önerilmez. aynı şekilde kilonuz için seçim yapacağınız yatağın yay ve sünger seçimi değişklik gösterebilir, daha yumuşak, yaylanma etkisi bir yatak ihtiyacı olan bir kişi eğer kilo aralığı 50 - 70 araında ise farklı 70 ve üzerinde ise farklı yaylar ve süngerler kullanmak gerekebilir. Sizin tercih ve gereksinimlerinize uygun bir yatak seçmek yada ona uygun özel bir yatak imal etmek bu kriterlerin bilinmesini gerektirir.

Önemli özelliklerden birisi ortopedik bir yatağın sizin vücudunuzu en uygun ve iyi bir şekilde desteklemesi gerektiğidir. Buna uygun visco sünger yad torba yay yada bonel yay kullanılması gerekebilir ve bu sağlığınız için önemli bir seçim olacaktır.

Bir ortopedik yatağın barındırması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Vücudunuza tam bir destek sağlayabilmelidir
  • Basınç noktalarını oldukça hafifletmeli yani daha az baskı yapmalıdır.
  • Omurganızı doğru bir şekilde desteklemelidir.
  • Yatakta dönme gibi hareketlerde yaylanma etkisini azaltmalıdır.
  • Yataklardaki tozlanmayı absorbe edici özellik barındırmalıdır.

Bu özellikleri doğru seçilmiş ürünler ile bir araya getirebiliriz. Tek başına Latex yatakları tercih edebileceğiniz gibi daha uygun fiyatlara Visco yataklar, yada torba yaylı yatakları da tercih edebilirsiniz sağlık durumunuza göre visco ve torba yay birlikte kullanılarak ta yataklar üretilebilir.

Sağlıklı yataklar ve sağlıklı uykular için firmamızla mutlaka iletişime geçin.

Size uygun bir yatak seçebilmek için isterseniz şu makalemize göz atabilirsiniz, doğru yatak seçimi ve fiyat teklifi içinse bize şuradan ulaşabilirisiniz.